Ejlat. Izraelski Kurort nad Morzem Czerwonym.

Najbardziej wysunięte na południe izraelskie miasto Ejlat przyciąga tłumy turystów. Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji a wysokie temperatury powietrza, słoneczna pogoda i cudowna woda Morza Czerwonego czyni pobyt w tym miejscu naprawdę wspaniałym.

Stąd też jest niewielka odległość do Egiptu czy Jordanu.

Minusem miasta są jednak wysokie ceny oraz ograniczone miejsca noclegowe. W naszym przypadku padło na prywatną kwaterę położoną kawałek od centrum miasta.

RAFA KORALOWA CORAL BEACH NATURE RESERV

W ciągu krótkiego pobytu w tej lokalizacji zdecydowaliśmy się poświęcić jeden dzień na odwiedzenie Rafy Koralowej mieszczącej się na liście UNESCO. Wejście na zamknietą plażę jest płatne i czynne tylko w ciągu dnia. Nurkowanie w tym miejscu było dość ciekawą atrakcją. Niezliczone ilości kolorowych stworzeń żyjących w tym miejscu cieszyła oko i budziła podziw, jednak jeden gatunek malutkiej rybki odbierał radość kiedy ta atakowała stopy po zanurzeniu ich w wodzie.

RED CANION

Zaledwie 20 minut od miasta usytuowany jest Red Canion, wspaniałe miejsce na hiking wśród naturalnie wytworzonych, tęczowych skał w barwach czerwieni, bieli i żółci. W kanionie oznaczone są trzy typy pod względem trudności tras, jednak każda z nich jest dość krótka i nie trwa dłużej niż 90 minut. Przy parkingu można zopatrzyć się w mapę parku która z pewnością zachęci do trekkingu najmłodszych odwiedzających. Wszystko to za sprawą umieszczonej tam informacji, jakie zwierzęta można tam spotkać. Co ciekawe- większość z nich naprawdę spotkaliśmy.

Naszą uwagę przyciągnęło pole namiotowe mieszczące się tuż obok kanionu.

Autor: nurseinnorway.com

W 2011 roku opuszczam Polskę i wyruszam wraz z rodziną do Norwegii. Od pierwszego dnia w Norwegii pracują w zawodzie, bo nie po to się uczyłam tyle lat żeby robić cokolwiek. Norwegia daje nam możliwości, których w Polsce pewnie nie moglibyśmy mieć.

Jeden komentarz na temat “Ejlat. Izraelski Kurort nad Morzem Czerwonym.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: