Pracujące w Norwegii pielęgniarki niezadowolone z zarobków.

Wiele firm pośredniczących mydli kandydatom oczy na temat zarobków pielęgniarek w Norwegii. Przeliczając na polską złotówkę na pierwszy rzut oka miesięczna pensja naprawdę wygląda kosmicznie, jednak żyjąc tu w rzeczywistości jednak tak nie jest. Życie w tym kraju wymaga tego, żeby płacić w tej samej walucie.

Norsk Sykepleierforbund (NSF) (odpowiednik naszych Polskich Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych) wydało dzisiaj raport na temat zarobków. Dane są wstrząsające: co druga norweska pielęgniarka nie jest zadowolona ze swojej pensji. Co czwarta mówi, że jest. Badanie przeprowadzone zostało na 2700 pielęgniarkach.

Skąd takie niezadowolenie? Porównując zarobki pielęgniarki do innych zawodów wykonywanych w Norwegii, tym samym jeśli chodzi o obciążenie z pracą zmianową, jest to zawód mało opłacalny i dyskryminowany. Duża ilość pielęgniarek pochodząca z zachodu na początku zachłyśnięta jest sumą pierwszej wypłaty ( tak było też i ze mną, bo w Polsce w życiu bym tyle nie zarobiła), jednak po kilka latach doświadczenia w tym zawodzie i życiu w tym kraju, sposób patrzenia na zarobki ulega drastycznej zmianie. Pielęgniarka w Norwegii na tle innych zawodów nie zarabia super, prawdą też jest, że prestiż zawodu niestety do najwyższych nie należy.

Link do artykułu znajdziesz tu

Autor: nurseinnorway.com

W 2011 roku opuszczam Polskę i wyruszam wraz z rodziną do Norwegii. Od pierwszego dnia w Norwegii pracują w zawodzie, bo nie po to się uczyłam tyle lat żeby robić cokolwiek. Norwegia daje nam możliwości, których w Polsce pewnie nie moglibyśmy mieć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: